Pierwsza - Kulinarna - pocztówka z Mazur

W strugach deszczu, szosą mknęliśmy do domu! Wróciłam i po upraniu 3 pełnych pralek ciuchów wreszcie zgrałam zdjęcia i postanowiłam napisać kilka słów.
Pierwszą pocztówką z wakacji będzie wspomnienie regionalnych wspaniałości kulinarnych oraz tego co między innymi pojawiło się na naszym stole.
Tuż po przyjeździe do naszych Gospodarzy zostaliśmy ugoszczeni pyszną pomidorówką oraz dostaliśmy słoik miodku z własnej pasieki. Przezornie zaopatrzyłam się w biały ser i moje pierwsze śniadanie wyglądało następująco:
chałka z miejscowej piekarniki (wspaniała, wilgotna, lekko gliniasta...), biały ser polany miodem oraz kubas pigwowo-cytrynowej herbaty oczywiście z miodem gdyż pogoda raczej przeziębieniom niż plażowaniu sprzyjała.


Dnia drugiego, a była to sobota, Gospodarze zawitali do nas z talerzem wędzonych sielaw... Małżon tradycyjnie wzgardził co mnie i Córcię bardzo ucieszyło gdyż rybki były świeżutkie, przez gospodarza wędzone, w smaku idealne! nie za słone, w sam raz!!! Rybki jadłam dni kilka rozkoszując się za każdym razem na co mąż krzyczał, że znowu ryba pachnę... Niewdzięcznik!


Żywiliśmy się grillowo, z małą przerwą na pizzę w Mikołajkach, taką jakiej nikt prócz mnie nie chciał, ze szpinakiem, czosnkiem i fetą. Prócz kiełbasek królował big szaszłyk z karkówki, cebuli i papryki, grillowana cukinia oraz ziemniaczki. Do tych ostatnich wykorzystałam folię aluminiową, obrane młode ziemniaczki, talarki cebuli, przyprawy, sól oraz masło. Wszystko zawinięte piekło się do miękkości. Ehhh pyszne było...Wspomnień mam trochę , zdjęć kilka a jutro znowu do pracy. Nie chciało mi się wracać ale co zrobić.
W następnych dniach zapraszam na pocztówki twórcze, podróżnicze i książkowe, bo poczytać miałam kiedy.

Komentarze

 1. I ja też tam byłam, miód i herbatę z pigwy piłam:))) Fajnie, że byliście i cieszę się, że masz dobre wspomnienia.
  Do zobaczenia na Mazowszu:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. fajnie, że Ci się wakacje udały; niektóre potrawy muszę przyznać ciekawe - nigdy nie jadłam białego sera z miodem?!,ale ziemniaczki wyglądają przepysznie nawet teraz na śniadanie bym zjadła ;)
  oby powrót do pracy był spokojny :))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. grillowe żywienie - bosko!

  OdpowiedzUsuń
 4. chętnie poczytam i pooglądam kolejne wiesci z wyprawy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. taką rybkę to bym zjadła :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Za wszystkie słówka od Was dziękuję :) a za weryfikacje przepraszam, spamerzy nie dają mi żyć :(

Zimowy pilaw z pęczaku - na wizji

Popularne posty