Smakowity Rajd w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego

Kochani Czytelnicy Dziejów!
Jako pracownik Ogrodu botanicznego chciałam wszystkich serdecznie zaproszić na niesamowite wydarzenie w Ogrodzie jakie odbędzie się juz jutro w ramach Nocy Muzeów 2017.

"Czy porzeczki wszędzie smakują tak samo?

Nocną porą Ogród Botaniczny UW zaprasza na kulinarną podróż dookoła świata. W poszukiwaniu smaków dzieciństwa warszawiaków, zabierzcie kompas i ahoj przygodo! W naszym ogrodzie pełno ciekawych roślin jadalnych, komosa biała, pokrzywa i ziarnopłon wiosenny. O ich walorach smakowych i właściwościach leczniczych opowiedzą wam migranci i migrantki gotujący z Kuchnią Konfliktu.

Magicznym dywanem odwiedzicie Rumunię, gdzie wiosną robi się wino z kwiatów czarnego bzu. W Algerii skosztujecie sałatę z młodym mniszkiem lekarskim. A w Ukrainie dowiecie się do czego wykorzystuje się korzenie poziomki.

Wędrując po kontynentach zobaczycie również wystawę prac Koła Naukowego filtr AW Wydziału Architektury Wnętrz ASP Warszawa.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka zachodnio-afrykańska grana na bębnach. Zagrają dla was Andy Facinet Camara (dundun, djembe), Dorota Książkiewicz (djembe) oraz Agata Nowak (balafon). O godzinie 20:30 i 21:30 odbędą się również warsztaty gry na bębnach prowadzone przez muzyków.

Wydarzenie powstaje przy współpracy z Kuchnią Konfliktu, laureatem tegorocznej nagrody publiczności w plebiscycie Wdechy 2016, oraz Kołem Naukowym filtr AW Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie.

Czas przejścia to około 30-40 minut.
NIE OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY a wstęp jest bezpłatny.
Dostęp dla osób o ograniczonej mobilności jest nieco utrudniony (żwirowe alejki – przejazd może wymagać nakładu sił).
Mile widziane własne latarki.

Przypominamy, że ponieważ wydarzenie kończy się o północy, ostatni zwiedzający będą wpuszczeni na teren Ogrodu o 23.30.".

Innymi słowy, ciekawe historie z rożnych stron świata, bębny a przede wszystkim magiczny Ogród całkiem po ciemku... czy aby na pewno?

Mam nadzieję, że spotkamy się gdzieś na ogrodowych ścieżkach!


Komentarze

Zimowy pilaw z pęczaku - na wizji

Popularne posty